W rehabilitacji domowej fizjoterapeuta pracuje z Tobą indywidualnie, co jest bardziej efektywne i dające zdecydowanie lepsze rezultaty niż zajęcia grupowe, na dużej sali z dużą ilością ćwiczących.

Terapeuta może na bieżąco monitorować pracę i jej efekty, jest skoncentrowany tylko na jednej osobie,więc zdecydowanie lepiej pilnuje jakości pracy. Sprzęt i techniki stosowane w rehabilitacji domowej są w stanie z powodzeniem zastąpić przyrządy stosowane w stacjonarnych gabinetach.

Masaż wykonywany w domu nie różni się absolutnie jakością od wykonanego w gabinecie masażu. Masażysta przyjeżdża z własnym łóżkiem i akcesoriami do masażu. Jeżeli chcemy uzyskać u osoby masowanej, maksymalne rozluźnienie i odprężenie organizmu, to z pewnością w domu będzie o wiele łatwiej osiągnąć maksymalny komfort z zabiegu.

grafika1

  • Zabieg fizykoterapii w domu wykonywany jest przez profesjonalny sprzęt do fizykoterapii, najwyższej klasy (podobnym jak w przychodni lub lepszym).
  • Jakość zabiegu u pacjenta nie różni się od tego poza domem w przychodni.
  • Decydując się na zabieg w domu, oszczędzamy przede wszystkim czas, który poświęcamy na całą ”wycieczkę” do gabinetu w przychodni.
  • Oszczędzamy czas naszych bliskich pomagających nam w komunikacji do przychodni.
  • Oszczędzamy pieniądze związane z dojazdem do przychodni.
  • Brak kolejek – to nie tylko oszczędność czasu, ale także nerwów związanych z długim oczekiwaniem w kolejce i walką o swoje miejsce w przychodni. To także zapewnienie sobie komfortu psychicznego i uniknięcie stresu.
  • Mniej bólu i cierpienia – jeśli leczenie jest wynikiem urazu zwykle w trakcie komunikacji towarzyszy nam ból. Zabiegi w domu oszczędzą nam wysiłku i dyskomfortu przemieszczania się do przychodni.

Zalety dotyczące domowych zabiegów fizykoterapeutycznych można z łatwością dostrzec odwracając pytanie:

– a co lepszego otrzymamy podczas zabiegów w gabinecie w przychodni?